Nominace pro rok 2024 byly otevřeny.

Neváhej a přihlaš se i Ty ještě dnes!

Setkání porotců Dítě Česka 2023

Při příležitosti zahájení nominací pro letošní ročník ankety Dítě Česka se v Knihovně OSN setkali porotci se zástupci UNICEF ČR. “Rádi bychom podpořili konkrétní aktivity vítězů ankety, proto jsme se letos rozhodli věnovat částku 15 tisíc korun na jejich veřejně prospěšnou činnost,“ uvedla ředitelka UNICEF Pavla Gomba.

Porotci během krátkého setkání probrali nejen harmonogram ankety včetně důležitých milníků, vize do budoucna, ale také novinku letošního roku v podobě finanční ceny 15 000 Kč na realizaci veřejně prospěšného projektu (iniciovaného vítězem/vítězkou).

Finalisté budou své projekty prezentovat na setkání s porotci, které se uskuteční 3. listopadu 2023.

Setkání se zúčastnili rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, youtuber a influencer Karel Kovy Kovář, ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová, školský ombudsman Ladislav Hrzal, ředitel České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka a generální ředitel Vltava Labe Media Vít Nantl.

„Obdivuji a oceňuji mladé lidi, kteří ve studiu a svých zájmech vynikají a silnou vůlí a odhodláním se podílí na zlepšování našeho prostředí a společnosti. Za čas budou tito talentovaní a empatičtí lidé vést naši zemi a tvořit její budoucnost. Závazkem vysokých škol je, aby výjimečnost a skvělou motivaci těchto studentek a studentů podpořily a na jejich cestu je dobře připravily. Beru to i jako můj osobní závazek,“ podtrhla rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Nominace aktuálně probíhají na www.diteceska.cz a budou ukončeny 30. září 2023.

Novinkou plynoucí ze setkání je doplnění harmonogramu ankety o osobní setkání všech vybraných finalistů za účelem krátkého představení se porotcům a interakce s nimi, které proběhne 3. listopadu 2023. Ještě před samotným výběrem vítězů tak dostanou porotci možnost osobně poznat vybrané finalisty tváří v tvář. Samotné vyhlášení vítězů proběhne den před Světovým dnem dětí 19. listopadu 2023.

VIDEO ZE SETKÁNÍ POROTCŮ K NALEZENÍ ZDE
img-9500.jpg
img-9500.jpg

22.9.2023 | jpg, 112.3 KB