Nominace pro rok 2024 byly otevřeny.

Neváhej a přihlaš se i Ty ještě dnes!

Posunutí termínu nominací do projektu a podpora z ministerstva školství

Nominujte až do 30. září!

V české pobočce UNICEF se nám povedlo navázat spolupráci s ministerstvem školství ohledně projektu Dítě Česka 2022. Máme radost, že zástupci ministerstva projekt uvítali a přislíbili umožnění návštěvy ministerstva pro finalisty soutěže. Ti tak budou mít možnost navštívit další místo, na které by se běžně nepodívali, a budou se moci setkat se samotným ministrem nebo jedním z jeho náměstků.

V návaznosti na diskuze s ministerstvem i dalšími partnery, jako je Česká rada dětí a mládeže, jsme se rozhodli prodloužit termín nominací do projektu. Důvodem jsou blížící se prázdniny, které s sebou nesou množství táborů a dalších volnočasových aktivit. I v rámci těchto akcí se u nás profiluje množství šikovných dětí, které by si zasloužily ocenit za své aktivity. Aby se tyto děti mohly také zúčastnit (ať už z vlastního popudu nebo třeba na základě doporučení dospělého, kterým může být třeba právě vedoucí letního tábora), prodlužujeme termín nominací až do konce září tohoto roku.

„Ze zkušenosti z minulého ročníku projektu víme, že mnoho inspirativních dětí se do projektu zapojilo až na základě pobídky od učitele nebo vedoucího volnočasové aktivity,“ dodává výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba. „Zviditelnit děti, které se dlouhodobě věnují smysluplné činnosti a pozitivně působí na okolí, je hlavním cílem projektu a zásadním cílem UNICEF. Rádi jsme proto po diskuzi s našimi partnery prodloužili termín nominací do projektu, aby tak vedoucí táborů a volnočasových akcí měli dostatek času k nominaci vhodných kandidátů,“ pokračuje.

Všem případným účastníkům přejeme úspěšný závěr školního roku a krásné léto a budeme se těšit na vaše další přihlášky!