Nominace pro rok 2024 byly otevřeny.

Neváhej a přihlaš se i Ty ještě dnes!

Nominace finišují a porotci budou brzy vybírat vítěze!

Nominace finišují a nejen rektorku UK, ředitele ČRDM nebo školského ombudsmana čeká výběr vítězů

K půlnoci 31. října uzavřeme podávání příhlášek do probíhajícího ročníku ankety Dítě Česka. Už se nám přihlásila spousta skvělých dětí, o kterých si alespoň ve zkratce můžete přečíst na webu UNICEF ČR.

Na výběr vítěze a vítězky z 20 finalistů, které vybereme my v UNICEF ČR se již těší naše kvalifikovaná porota. Třeba rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková vidí jasný smysl v tom, dávat prostor inspirativnám dětem a mladým lidem: "Mladí lidé jsou motor. Mladý člověk ve výzkumu přináší novou energii a čirou nefalšovanou radost z bádání a života obecně. V našich výzkumných týmech má rozhodně smysl mít co nejvíc mladých a nadšených lidí," vysvětlila paní rektorka.

Přínos ankety pro nás v jasných slovech komentoval i další z porotců, školský ombudsman Ladislav Hrzal, který byl porotcem i v minulém ročníku: „Proč považuji za důležité podporovat rozvoj schopností a aktivitu dětí a mladých lidí? Protože mám rád schopné a chytré lidi a bojím se lidí neschopných a hloupých. Neschopní a hloupí jsou totiž většinou schopní všeho!”

Jedním z dalších porotců, který bude letošní finalisty hodnotit je i ředitel České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka, organizace, která zastupuje zájmy dětských a mládežnických organizací v české republice. Porotců je samozřejmě ještě více, jejich kompletní seznam naleznete na této stránce.

Těšíme se na to, až po rozhodnutí poroty na slavnostním vyhlášení 20. 11. ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy představíme vítěze a vítězku tohoto ročníku a nepochybujeme, že fanoušci aktivit inspirativních a talentovaných českých dětí se mají na co těšit také!