Nominace pro rok 2024 byly otevřeny.

Neváhej a přihlaš se i Ty ještě dnes!

Dítě Česka 2023: Otevíráme nominace!

Třetí ročník ankety Dítě Česka startuje. Inspirativní děti a mladé lidi je ode dneška možné nominovat prostřednictvím formuláře na našich webových stránkách.

Svět kolem jim není lhostejný. Chtějí jej dělat lepším, a proto pomáhají a inspirují druhé. Právě takové děti hledá český UNICEF už potřetí v rámci jedinečné ankety Dítě Česka.

„Máme velkou radost, že anketa Dítě Česka již třetím rokem dává prostor talentovaným a aktivním mladým lidem, kteří pomáhají dělat svět lepším místem a inspirují své vrstevníky. Nominace od škol, kroužků, rodičů, kamarádů nebo dětí samotných přijímáme až do 30. září,“ komentuje letošní ročník ankety ředitelka české pobočky UNICEF Pavla Gomba, která spolu s dalšími českými osobnostmi zasedne v odborné porotě.

UNICEF vybere z přihlášených účastníků 20 finalistů, a to 10 dívek a 10 chlapců. Každý z porotců dále bude mít možnost z přihlášených účastníků vybrat nad rámec finalistů jednoho chlapce a jednu dívku, kterým udělí tzv. divokou kartu do finále.

Porota bude hodnotit mj. prokázanou činnost ve prospěch potřebných, životního prostředí, společenských hodnot, inovací pro budoucnost, mezinárodní potenciál a potenciál pro budoucí generace.

Nominovány mohou být všechny děti do 17 let, které mají české občanství nebo trvalý pobyt v ČR.

Mezi letošními porotci nebude chybět youtuber a influencer Karel Kovář (Kovy), vyslankyně UNICEF a herečka Jitka Čvančarová, rektorka UK Milena Králíčková nebo předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová.

Vítězkou loňské ankety Dítě Česka se stala 17letá Ester Anna Soukupová, která se věnuje dobrovolnictví v organizaci YMCA v Plzni, spoluorganizuje komunitní aktivity pro děti a zapojila se i do pomoci ukrajinským rodinám. Z chlapců porota vybrala 17letého Matěje Strnada, který se pro organizaci Royal Rangers věnuje záchranářskému výcviku, pomáhal také jako horský záchranář a podílel se na organizaci několika výjezdů na Ukrajinu pro handicapované a nemocné civilisty.

Nominujte ještě dnes i Vy!